تصویر محمدعلی اکبری

profile for Mohammad Ali Akbari on Stack Exchange, a network of free, community-driven Q&A sites
Ohloh profile for mohamadaliakbari
View Mohammad Ali Akbari's profile on LinkedIn

نام: محمدعلی اکبری
تعداد مطالب: 156، تعداد دیدگاه‌های دریافت شده روی مطالب: 684
تاریخ عضویت: 1391/2/4

فرقی نداره!

یکی از دلایل اینکه برخی سئو کارها از داشتن کاراکترهای غیر-لاتین در نشانی‌ها امتناع می‌کنند ظاهر نامناسب آن در برخی مرورگرها است.

اما از آنجا که کلیدواژه‌های داخل URL در نتایج جستجو Bold می‌شوند، می‌تواند از آن چشم پوشی کرد.

تصویر محمدعلی اکبری

کد ملی شماره ای است 10 رقمی که از سمت چپ سه رقم کد شهرستان محل صدور شناسنامه ، شش رقم بعدی کد منحصر به فرد برای فرد دارنده شناسنامه در شهرستان محل صدرو و رقم آخر آن هم یک رقم کنترل است که از روی 9 رقم سمت چپ بدست می آید.

  • روش استاندارد برای احراز هویت کاربر
  • ساده سازی فرایند برای توسعه دهنده
  • فرآیند های پس زمینه به عنوان مثال برای تازه سازی Token
  • هندل کردن سناریوی "عدم دسترسی"
  • ورود هم زمان در همه اپلیکیشن های وابسته‌ی یک شرکت
تصویر محمدعلی اکبری
تصویر محمدعلی اکبری
تصویر محمدعلی اکبری

Zen-grids یک پلاگین برای SASS برای توسعه چیدمان واکنشگرا (Responsive layout) است. برای استفاده از Zen-Grids در قالب دروپال 8 مراحل زیر را طی کنید.

گام اول: نصب پیش نیاز ها

ابتدا Ruby و RubyDevKit را نصب کنید. سپس کتابخانه های مورد نیاز را نصب کنید.

تصویر محمدعلی اکبری

قبل از شروع این نکات را در ذهن داشته باشید:

هدف اصلی از انتشار این نرم افزار به صورت متن باز در اختیار قرار دادن فایل sql غزلیات، فایل صوتی هر غزل و فایل تصویری آن است.

آدرس نسخه آزمایشی فال حافظ: http://hafez.apps.rastasoft.ir

این مطلب روال کامل تهیه پشتیبان از وب سایتی که روی سرور لینوکس میزبانی شده است و از پایگاه داده MySQL استفاده می‌کند را پوشش می‌دهد.

ابتدا پوشه‌های زیر را ایجاد کنید.

تصویر محمدعلی اکبری

با استفاده از این ماژول کاربران می‌توانند با پرداخت شهریه توسط درگاه بانک سامان مستقیما در کلاس ثبت نام کرده و وارد آن شوند.

صفحه ماژول در گیت هاب: https://github.com/mohamadaliakbari/moodle-enrol_saman

تصویر محمدعلی اکبری

آمازون به تازگی خدمت جدیدی با نام Dash button ارائه کرده است. یک دکمه هوشمند که با هر بار فشار دادن آن سفارش شما به دست آمازون می‌رسد و محصول درب منزل شما آماده تحویل است.

تصویر محمدعلی اکبری

ابعاد سایت

  • 1.5 میلیارد بازدید از صفحات در ماه
  • 525 میلیون فروش در 2011
  • 40 میلیون بازدیدکننده در ماه
  • 800 هزار فروشگاه در 150 کشور

ابعاد MySQL

  • 25 iهزار کوئری در ثانیه
تصویر محمدعلی اکبری

در برنامه نویسی و کار با نرم افزارها زیاد اتفاق می‌افتد که فکر می‌کنیم همه‌ی کار را به درستی انجام داده‌ایم اما در نهایت چیزی بجز یک WSOD دریافت نکرده‌ایم.

بعد از به روزرسانی netbeans از نسخه 7 به 8 متوجه می‌شوید اطلاعات مربوط به کلاس‌ها، متدها و توابع برای فایل های .install و .module نمایش داده نمی‌شود. دلیل آن عدم رجیستر شدن این پسوندها به عنوان فایل‌های PHP است. برای رفع این مشکل مراحل زیر را انجام دهید:

تصویر محمدعلی اکبری

یک مدیر سرور (SysAdmin) باید منابع (Resource) زیادی از یک سرور را تحت کنترل گرفته و آنها را پیکربندی و مونیتور کند. SysAdmin برای این کار شاید ترجیح دهد تک تک منابع را به صورت دستی و از طریف ترمینال مدیریت کند و یا از کنترل پنل‌ها استفاده کند.

تصویر محمدعلی اکبری

وگرنت یک ابزار برای تسهیل در ایجاد محیط توسعه برنامه نویسی است. فرض کنید برای شروع توسعه یک سایت جدید با وردپرس، یک سیستم جدید در اختیار دارید. باید چه نرم افزارهایی نصب و چه فایل‌هایی دانلود کنید؟ وگرنت این کارها را ساده می‌کند.

سرویس پخش زنده تلویزیونی مدت زمانی است مورد استقبال شدید کاربران قرار گرفته است. راه اندازی چنین سرویسی ملزوماتی دارد که از آن باید به سخت افزارهای ورودی، سرور قوی، اینترنت پر سرعت و پهنای باند زیاد اشاره کرد.

بعد از دانلود دروپال کامرس تعداد 21 زیر-ماژول آماده نصب و استفاده خواهند بود. در این مطلب به بررسی عملکرد هریک از آنها خواهیم پرداخت.

صفحه‌ها