تصویر محمدعلی اکبری
Unity Web API ابزاری برای برقراری ارتباط میان نرم‌افزار تحت وب و سیستم‌عامل است که توسط توسعه‌دهندگان ابونتو در Ubuntu 12.10 اضافه شده است.
این ابزار به وبسایت‌ها این امکان را می‌دهند تا هرچه بیشتر به عنوان یک نرم‌افزار بوی(Native Application) در سیستم‌عامل‌ها عمل کنند.
مواردی که هم اکنون توسط Unity Web API پشتیبانی می‌شود:
  1. Launcher: آیکون‌هایی که با کلیک بر روی آن نرم‌افزار اجرا می‌شود.
  2. سیستم پیغام Unity: پیغام‌هایی که خارج از مرورگر در سیستم‌عامل نمایش داده می‌شود.
  3. نوار ابزار موسیقی: نوارابزاری که هنگام اجرای موسیقی به Unity اضافه می‌شود.
  4. درج اکشن‌ها در Unity HUD: باکس جستجو که با زدن ALT نمایان می‌شود و از Ubuntu 12.04 اضافه شده است.
با ذکر یک مثال، لزوم اضافه شدن این امکان به وب‌سایت‌ها در آینده کاملا مشخص می‌شود.
فرض کنید شما یک وبسایت موسیقی دارید، در صورتی که مرورگر و سیستم عامل کاربر از Unity Web API پشتیباین کند، هر یک از ابزارهای زیر می‌تواند از طریق وبسایت شما به سیستم عامل اضافه شود:
کنترل موسیقی و نمایش اطلاعات در Media Menu
کاربر در حال شنیدن موسیقی در سایت شما است. با Unity Web API می‌توانید به سیستم عامل فرمان دهید اطلاعات مربوط به موسیقی شامل نام خواننده، نام ترانه و متن ترانه را در نوار ابزار نمایش دهد. کاربر بدون نیاز به بالا آوردن مجدد مرورگر می‌تواند با میانبرهای سیستم عامل به موسیقی قبلی یا بعدی برود و یا موسیقی درحال اجرا را متوقف و مجددا اجرا کند.
میانبرها در Unity HUD
اگر در سایت موسیقی شما کاربر می‌تواند لیستی با نام "ترانه‌های مورد علاقه من" داشته باشد، پس بهترین کاری که می‌توانید بکنید، اضافه کردن لینک آن به Unity HUD است. به این ترتیب کاربر به جای بازکردن مرورگر و وارد کردن آدرس سایت شما و کلیک کردن بر روی چند لینک، فقط کلید ALT را می‌زند و با وارد کردن "ترا..." از لیست HUD بر روی "ترانه‌های مورد علاقه من" کلیک می‌کند.نمایش پیغام‌ها خارج از مرورگر
اگر در سایت موسیقی شما خروجی RSS وجود دارد، می‌توانید تعداد موسیقی‌های جدید و دیگر پیغام‌ها را در سیستم پیغام Unity نمایش دهید.درج لینک و لوگو سایت در Launcher
و در آخر به جای وبسایت، یکی از نرم‌افزارهای موجود در Desktop کاربر خود باشید و لینک و لوگو خود را در Launcher اضافه کنید.

افزودن نظر جدید