تصویر الهه عربیان
تا حالا شده نیاز به طراحی اشکال هندسی کنین برای یه وب سایت و ندونین چیکار کنین نهایتش یه عکس بزارید؟ امشب که داشتم با بی حوصلگی تو اینترنت میچرخیدم یه تیتر جالب دیدم گفتم شاید برای شما ها هم جالب باشه

گاهی پیش میاد که برای بعضی از سایتها احتیاج به پیاده سازی شکلهایی بجز مربع و دایره وبیضی داریم گاهی میخوایم مثلا چند ضلعی داشته باشیم یا ستاره یا هر چیزی دیگه ای برای این کار چکاری باید انجام داد؟

برای طراحی یه مثلث رو به بالا :

تصویر الهه عربیان
پارسال که تصمیم گرفتم css یاد بگیرم به کسی گفتم میخوام یادبگیرم گفت پس زودتر دست به کار شو که الان داره Sass میاد خیلی ترسیدم آخه گفتم وای چقدر سخت این دیگه چی میتونه باشه تازه اون موقع اصلا cssام خوب نبود ولی الان بعد از 8 ماه sass رو تقریبا یاد گرفتم و میخوام در تکمیل مطلب همکار گرامیم مهندس اکبری نکاتی که برای خودم جالبه رو براتون بگم. به امید مفید بودنش.
sass

اول از همه توصیه میکنم Sass: فایل‌های CSS را قدرتمند بنویسید رو یه مطالعه ای بکنید و ابزار لازم

تصویر محمدعلی اکبری
ابتدا یک نوع محتوا با نام image شامل فیلدی از نوع تصویر بسازید....
Compass: چهارچوبی برای نوشتن فایل‌های CSS و برنامه نویسی واسط کاربری

Compass چهارچوب برنامه نویسی واسط کاربری می‌باشد که برای زبان Sass توسعه پیدا کرده است. Compass مجموعه‌ای از ابزارها و توابع را به Sass اضافه می‌کند. همچنین خط فرمان (Terminal) آن نیز خیلی از کارها را ساده کرده است.

تصویر محمدعلی اکبری
Sass: فایل‌های CSS را قدرتمند بنویسید

Sass یک زبان برنامه نویسی برای تولید CSS است. اگر تجربه پروژه‌های بزرگ را داشته باشید، به سرعت متوجه می‌شوید برای فایل‌ها و ساختار CSS نیز در پروژه‌ها باید از قوانین و ابزارهایی استفاده کنیم تا این ساختار خوش ترکیب و قابل مدیریت باشد.

تصویر امیر حسین اکبری
font Awesome
فونت بده، آیکون وکتور تحویل بگیر! تم‌هایتان را Responsive، به CSS تبدیل کنید.
تصویر امیر حسین اکبری
Skeleton ابزاری قدرتمند برای تبدیل فایل‌های PSD به CSS می باشد که منطبق بر HTML5 و CSS3 بوده که از ویژگی های مناسبی برخوردار است. در ادامه به توضیح برخی از ویژگی‌های Skeleton می پردازیم.
تصویر محمدعلی اکبری
در این مقاله به پیاده‌سازی نقشه استان تهران با قابلیت کلیک بر روی شهر‌ها می‌پردازیم...
با استفاده از تکنیک‌های CSS می‌توانیم تصاویر پس‌زمینه را جایگزین نوشته‌ها کنیم. در مقاله پیش رو، برخی از روش‌های مورد استفاده از سال 2003 تاکنون را تحلیل می‌کنیم.
تصویر محمدعلی اکبری
هدف شما "نمایش سایت‌تان در صفحه اول گوگل"
تصویر محمدعلی اکبری
یکی از معیارهایی که به تازگی در سنجش وضعیت وب‌سایت‌ها اهمیت خاصی پیدا کرده است، نمایش مناسب محتوای وب‌سایت در اندازه‌های مختلف صفحه نمایش است.
طراحی پاسخ‌گو (Responsive)
طراحی پاسخ‌گو(responsive) دیدگاه جدیدی در طراحی وب است که به مسائل مربوط به نمایش وب‌سایت در ابزارها و اندازه‌های مختلف صفحه نمایش می‌پردازد.
تصویر سپهر ساداتی فر

قسمت اول: Twitter Bootstrap چیست؟

Bootstrap مجموعه ای از ابزارهای رایگان برای ساخت وب سایت ها و برنامه های وب است. Bootstrap شامل تمپلت های طراحی HTML و CSS محور برای typography، فرمها، دکمه ها، نمودارها، اجزاء راهبری و دیگر اجزاء رابط کاربری و الحاقات اختیاری (JavaScript extensions)، میباشد.
Subscribe to RSS - CSS