تصویر محمدعلی اکبری

این تجربه کاری در خلال نصب و راه اندازی سیستم آموزش مجازی مودل برای یک شرکت معتبر بدست آمده است و قالب یک مقاله ارائه می‌شود. این شرکت از راهکارهای مبتنی بر ویندوز استفاده می‌کند در واقع استک نرم افزاری ویندوز، IIS و SQL Server مورد نظر است.

در قسمت قبلی (PHP: آموزش کار با فایل‌های صوتی؛ بخش اول - آشنایی با ساختار WAV) ساختار فایل WAV به دقت مورد بررسی قرار گرفت.

تصویر محمدعلی اکبری

کامپوزر ابزاری برای مدیریت وابستگی ها در پروژه است. بعد از نصب کامپوزر کافی است با فرمت زیر وابستگی های پروژه را در فایل composer.json لیست کنید تا کامپوزر آنها را برای شما دانلود یا به روزرسانی کند.

تصویر الهه عربیان
crawler به چه معناست ؟ Crawler برای چه کاری استفاده میشود ؟

شاید شما هم تا به حال اسم خزنده یا عنکبوت وب را شنیده باشید. در این مطلب یک آشنایی ابتدایی در مورد crawle کردن و کاربرد یک خزنده وب را بیان میکنیم.

تصویر الهه عربیان

در مطلب قبل اضافه کردن user و role گفته شد در این مطلب سر بر آن است تا ایجاد taxonomy  و content رو قرار بدهیم.

تصویر الهه عربیان
drupal create user programmatically

در مطلب گذشته تبدیل کردن دیتابیس MSSQL را به MYSQL را شرح دادم در این مطلب قصد دارم اضافه کردن نقش و یوزر را آموزش دهم. فرض کنید ما در یک دیتابیس تعدادی نقش و یوزر داریم که میخواهیم به دروپال منتقل کنیم.

تصویر الهه عربیان
در دوره کاری هر برنامه نویسی ممکن است احتیاج به انتقال اطلاعات از یک پایگاه داده به پایگاه داده دیگری پیدا کند . قصد دارم در این مطلب انتقال از .net به mysql و سپس به دروپال در چند مرحله توضیح بدهم.
انتقال اطلاعات از MSSQl به MYSQL

برای انتقال اطلاعات از sql server به mysql میتوان از نرم افزارهای مختلفی استفاده کرد که برای تمونه میتوانم از esf_dbcv_std نام ببرم .

تصویر شیرین عبدالهی
قدم هایی که لازم دارید طی کنید که بتوانید از oAuth گوگل استفاده کنید.
تصویر محمدعلی اکبری

یکی از متداول ترین نیازهای یک توسعه دهنده وب داشتن امکان دانلود مستقیم فایل‌های برنامه بر روی سرور است. به این ترتیب از دوباره کاری جلوگیری می‌شود. یعنی دیگر نیاز نیست یکبار فایلها را بر روی رایانه خود دانلود کرده و سپس آن را روی سرور ftp کنید.

تصویر محمدعلی اکبری
APC یک افزونه PHP است که opcode های PHP را کش میکند و به این وسیله سرعت اجرای نرم‌افزارهای نوشته شده با PHP را افزایش می‌دهد.
تصویر محمدعلی اکبری

استاندارد PSR-0 کمک می‌کند بتوانیم از کتابخانه‌ها (Libraries) و تامین‌کنندگان (Vendors) به آسانی استفاده کنیم.

Subscribe to RSS - PHP