در بسیاری از سایت ها امکان چت آنلاین با پشتیبان سایت این مزیت را برای دارندگان این سایت ها ایجاد خواهد کرد که همواره بتوانند با بازدیدکنندگان سایت خود به صورت آنلاین ارتباط داشته و پاسخگوی سوالات ایشان باشند در این مطلب به معرفی یکی از راه هایی که می توان این امکان را به صورت سفارشی و مطابق با درخواست مشتری در سیستم مودل فعال کرد می پردازیم .
Mibew Web Messengeropen-source live support software

Mibew Messenger یک اپلیکیشن متن باز برای چت آنلاین است که به راحتی می توان در هر سیستم از جمله دروپال , جوملا , مودل و ... استفاده شود .

برخی از مزایا آن عبارتند از :

- کاملا سفارشی بوده و راه اندازی آن اسان می باشد

- دارا بودن پنل مدیریتی فارسی

تصویر نیلوفر بهرامی

به طور پیش فرض زیر منوها در قالب دلخواه شما تنها با انتخاب گزینه Show as expanded  در منوی والد نمایش داده نمی شوند انتخاب این گزینه تنها در تم پیش فرض دروپال مانند bartik  و با جابه جا کردن بلوک منو در یک ناحیه جدا قابل نمایش است .

تصویر نیلوفر بهرامی
احتمالا در سایت ها و شبکه های اجتماعی دیده اید که با اسکرول صفحه مطالب load می شود و این قابلیت برای شما جالب بوده. اگر محتوای سایت شما از یک صفحه بیشتر باشد توسط ماژول views infinite scroll می توانید این قابلیت را به سایت دروپالی خود اضافه کنید.
در بعضی مواقع نیاز است با توجه به ارتباطاتی در محتوای دو سایت مقادیر سایت مبدا را در سایت مقصد استفاده نماییم امکانی که در دروپال فراهم شده اینست که از محتوای جدول یک سایت بتوان بدون انتقال اطلاعات در سایت دیگر استفاده کرد به عبارتی اطلاعات موجود در جدول مورد نظر در سایت مبدا را بتوان در سایت مقصد به اشتراک گذاشت .

به عنوان مثال :

تصویر نیلوفر بهرامی

همانطور که می دانید  EFQ  یک کلاس  برای ایجاد پرس و جو برای استخراج entity بر اساس شرط هایی خاص روی پایگاه داده می باشد

گاهی اوقات نیاز است که بین این شروط یک عملگر "OR" پیاده سازی شود

روش اول :

Subscribe to RSS - وب‌نوشت نیلوفر بهرامی