تصویر منوچهر صدری خانلو
دو مفهوم دسته بندی و تگ (برچسب) مفهوم بسیار نزدیکی به هم هستند و هر دو برای بهبود تجربه کاربری مورد استفاده قرار می گیرند و تاثیر مثبتی در تعداد ورودی کاربران از طریق موتورهای جستجو به سایت دارند. همچنین در برخی از سایت ها از ترکیب دسته بندی و تگ برای یافتن مطالب مرتبط به هم استفاده می شود.
تصویر منوچهر صدری خانلو
انتخاب عنوان مناسب یا تیتر مناسب مهمترین بخش از فرآیند انتخاب واژگانی است که به یک مطلب ارتباط دارند. چطور عنوان های مناسب تری انتخاب کنیم تا شانس بیشتری برای دیده شدن در موتور جستجوی Google داشته باشیم.

عنوان مهمترین جزء از یک مطلب است. سایر اجزای یک مطلب ممکن است شامل متن، تصاویر، برچسب ها، لینک ها و ... باشند. همین موضوع بس که بدانیم عنوان اولین و مهمترین بخشی است که در یک مطلب باید به آن توجه داشته باشیم تا مطلب ما شانس بیشتری برای دیده شدن در موتورهای جستجو داشته باشد.

تصویر منوچهر صدری خانلو
بهینه سازی تصاویر به توجهی از دو جنس دانشی و مهارتی نیاز دارد. یعنی برای بهینه سازی، هم باید از برخی مسائل مطلع باشد و هم توجه لازم را برای این موضوع خرج کنید!
تصویر منوچهر صدری خانلو
اعمال محدودیت در سرورهای که تعداد زیادی دامنه بر روی آن قرار دارند از جهت رعایت محدودیت ها و حقوق هر دامنه اهمیت دارد. Tweak Settings اینترفیسی که برای اعمال برخی تنظیمات در CPANEL و WHM طراحی شده است.
تصویر منوچهر صدری خانلو
اطلاعات زیر بخشی از مهمترین آماری است که در رابطه با شبکه های اجتماعی در اواخر سال 2013 میلادی منتشر شد.
تصویر منوچهر صدری خانلو

ضریب کارایی (KEI: Keyword Efficiency Index) بیانگر میزان کارایی یک عبارت یا کلمه کلیدی است که شما برای وب سایت خود انتخاب می کنید.

انتخاب کلمه کلیدی مناسب، علی الخصوص برای سایت های نوپا، عامل بسیار کلیدی در موفقیت آنها در جذب مخاطب از طریق موتورهای جستجو است. اصل کلی در انتخاب کلمات کلیدی این است که شما باید عبارت هایی را انتخاب کنید که واقعاً توسط مخاطبان محصولات یا خدمات شما جستجو می شوند.

تصویر منوچهر صدری خانلو
وبومتریکس مطالعه ابعاد کمی ساخت و استفاده از منابع اطلاعاتی، ساختار و تکنولوژی های وب بر پایه روش های کتاب سنجی و اطلاع سنجی است.
تصویر منوچهر صدری خانلو

attrribute های زیادی برای لینک ها در سینتکس HTML می توان وارد کرد. اما موتورهای جستجو معمولاً عمده ی این attribute ها را نادیده می گیرند. اما rel="nofollow" از جمله مقادیر مهمی است که برای موتورهای جستجو حائز اهمیت است.

تصویر منوچهر صدری خانلو
به نسبت تکرار یک کلمه یا عبارت کلیدی (Nkr یا Nkr*Nwp) به کل کلمات موجود در یک صفحه (Tkn) چگالی کلمه کلیدی یا (keyword density) گفته می شود که عموماً به درصد بیان می شود. در واقع keyword density ابزاری است برای اینکه موتور جستجو بفهمد یک متن چقدر به یک کلمه خاص ربط دارد یا ندارد! البته موضوع به همین جا ختم نمی شود و موتور جستجوگر به دنبال کشف مسائل دیگری نیز هست.
تصویر منوچهر صدری خانلو

مهمترین دلایلی که صفحات ما به خاطر آن ایندکس نمی شوند چیست؟ در این مطلب به بیان 7 دلیل رایجی که مانع از ایندکس شدن صفحات می شوند می پردازیم.

تصویر منوچهر صدری خانلو

موتورهای جستجو محدود به چیزی هستند که آنرا crawl می کنند. لذا تفسیر و برداشت شما از یک صفحه وب ممکن است اصلاً مشابه با چیزی که موتور جستجو از صفحه درک می کند نباشد.

تصویر منوچهر صدری خانلو
سیستم عامل فایرفاکس

قریب به یک ماه پیش شرکت موزیلا اعلام کرد که قصد دارد در ابعاد وسیع تجاری به انتشار سیستم عامل فایرفاکس بپردازد.

تصویر منوچهر صدری خانلو
حوزه های چندان زیادی در کسب و کارهای جا افتاده‌ی امروزی وجود ندارند که میزان رقابت در آنها کم باشد. عوامل متعددی شدت رقابت در یک بازار را مشخص می‌ کنند. در این مطلب به بیان برخی عوامل مهم برای مشتریان در انتخاب شرکت توسعه دهنده وب سایت می پردازم.
حوزه های چندان زیادی در کسب و کارهای جا افتاده‌ی امروزی وجود ندارند که میزان رقابت در آنها کم باشد. عوامل متعددی شدت رقابت در یک بازار را مشخص می‌ کنند.
تصویر منوچهر صدری خانلو
ایده طراحی ساده است. به جای اینکه یک صفحه با عرض ثابتی مثل ۸۰۰ پیکسل طراحی کنیم، بهتر است المان های صفحه به نوعی باشند که شکل و اندازه و محل خود را با توجه به اندازه مرورگر صفحه نمایش تطبیق دهند. طراحی پاسخگو به این معناست که شما نیازی به طراحی چند نسخه از وب سایت برای نمایش در کامپیوتر دسکتاپ، تبلت و موبایل ندارید.
تصویر منوچهر صدری خانلو
چرا متن باز
در طی نیم دهه ی اخیر، استفاده از نرم افزارهای اوپن سورس افزایش چشمگیری داشته است. لازم دیدم که کمی در مورد اوپن سورس و علل علاقه مان (همکاران نازنینم و من در رستا) صحبت کنم.
تصویر منوچهر صدری خانلو
سایت بازی های المپیک
المپیک و پارالمپیک تمام شدند و من هم مثل شما از اینکه بهتر از هر زمان دیگری در تاریخ نتیجه گرفتیم خرسندم. در میان تمام مدال‌هایی که به ورزشکاران این مسابقات تقدیم شد، باید مدال‌هایی را برای دست اندرکاران وب‌سایت بازی‌های المپیک لندن کنار گذاشت
تصویر منوچهر صدری خانلو
بهینه سازی سایت، بهینه سازی برای موتورهای جستجو
در ادامه مطالب گذشته درباره موتورهای جستجو قرار بود امروز در رابطه با اهمیت و لزوم بهینه سازی برای موتورهای جستجو صحبت کنم. اصلاً چرا به بهینه سازی نیاز داریم؟ مگر موتورهای جستجو به خودی خود مشکل خاصی دارند که نیاز به این بساط و کارها باشد؟ در این پست به این پرسش پاسخ می دهم.
تصویر منوچهر صدری خانلو
بهینه سایت، بهینه سازی برای موتورهای جستجو
10 نتیجه اول جستجو 89.71 درصد کلیک‌ها را به خود اختصاص می‌دهند. 10 نتیجه‌ی دوم جستجو (که به طور عادی در صفحه دوم لیست می‌شوند) 4.37 درصد کلیک‌ها و سومین صفحه 2.42 درصد، چهارمین صفحه 1.07 درصد و سایر صفحات کمتر از 1 درصد کلیک‌های انجام شده بر روی نتایج جستجو رو به خود اختصاص می‌دهند.
تصویر منوچهر صدری خانلو
بهینه سایت، بهینه سازی برای موتورهای جستجو
در مطلب قبل به بیانی کلی از نحوه عملکرد موتورهای جستجو پرداختم. در این قسمت به بیان سه راهنمایی از وب مسترهای موتورهای جستجوی گوگل، بینگ و یاهو می پردازم. این راهنمایی ها پیش تر در پایگاه اینترنتی SEOMOZ منتشر شده اند.

صفحه‌ها

Subscribe to RSS - وب‌نوشت منوچهر صدری خانلو