تصویر مجید جعفری
مهاجرت از وردپرس به دروپال
وقتی قصد دارید وب سایت وردپرسی خود را به دروپال منتقل کنید ، نگران محتواهای بارگزاری شده ،کامنت ها،کاربران ، تصاویر ، دسته بندی ها ویا حتی مسیرهای آن مطالب نیز نباشید.چون در چند مرحله میتوان آن ها را به دروپال منتقل کرد.
تصویر مجید جعفری
وقتی در یک سایت دروپالی ، میخواهید لیستی از موجودیت های خود را نمایش دهید اولین راه حلی که به ذهن شما خطور میکند استفاده از Views می باشد . اما وقتی سایت شما از محدوده سایت های کوچک بیرون می آید و یا نیاز به جستجوی پیشرفته دارید ، استفاده از Search API و بهره گیری از Facet API گزینه بهتر و معقول به نظر می رسد.
ماژول ارسال پیامک برای سامانه آموزش مجازی مودل برای اتصال به پنل ارسال پیامک فارسی توسط تیم توسعه شرکت رستا افزار امیرکبیر آماده و به صورت رایگان و متن منتشر می‌شود.
استفاده از گوگل آنالیتیک در دروپال (ساخت آنالیتیک در دروپال)
یکی از مسائلی که مورد توجه همه کارشناسان وب قرار میگیرد، آنالیز و تحلیل مداوم وب سایت می باشد. بدون شک یکی از بهترین آنالیزور های سایت، گوگل آنالیتیک (آنالیتیکس) است. همان گونه که می دانید سیستم مدیریت محتوای دروپال نیز برای استفاده از این سرویس افزونه ای را در اختیار مدیران سایت ها قرار داده تا به راحتی از آن استفاده کنند.
شاید برای شما هم اتفاق افتاده که هنگام مواجه با یک سایت ،از روی کنجکاوی (ویا هردلیل دیگر ) بخواهید متوجه مشخصات فنی آن سایت شوید.این نکته علی الخصوص در بین افرادی که از سیستم های مدیریت محتوی (دروپال ، جوملا ، وردپرس و...) استفاده می کنند بیشتر مدنظر می باشد.
هفت راه برای اضافه کردن فایل های JS و CSS سفارشی به یک صفحه در دروپال (بخش دوم)
در بخش اول از " هفت راه برای اضافه کردن فایل های جاوا اسکریپت و CSS به دروپال "، با مزایا و معایب سه روش اول ( ()drupal_add_css() , drupal_add_js / الحاق کردن در فایل info. /استفاده از ['attached#'] ) آشنا شدیم . دراین بخش چهار روش دیگر را مورد بررسی قرار می دهیم.
اضافه کردن فایل های JS و CSS سفارشی به یک صفحه در دروپال

افزودن کد جاوا اسکریپت و CSS سفارشی به یک صفحه در دروپال آسان می باشد، اما انتخاب روش مناسب برای این کار می تواند کمی گمراه کننده باشد.
برای مدیریت فایل های CSS / JS در داخل پوسته(Theme) یا ماژول دروپال هفت روش وجود دارد، در این بخش نگاهی به مزایا  و معایب 3روش اول می اندازیم.

Subscribe to RSS - وب‌نوشت مجید جعفری