تصویر شیرین عبدالهی
ابزاری برای ساخت بک-اند برای دیتابیس شما.

شاید شما در سایت خود دیتابیس ساده ای داشته باشید که بخواهید برای آن ادمین داشته باشید.این برنامه کار شما را راحت میکند.ساختار آن توسط silex نوشته شده و به راحتی قابل دستکاری است.

تصویر شیرین عبدالهی
در مطالب قبل راجع به چگونگی ساخت یک سرویس و ارسال درخواست به آن، ساخت یک محتوا ، آپلود فایل و ... صحبت کردیم.همانطور که احتمالا به این موضوع برخوردید، درخواست های شما توسط کاربر ناشناس وارد سیستم شده و مثلا برای ساخت محتوا نیازمند دادن دسترسی ساخت محتوا به کاربر ناشناس میباشید.
تصویر شیرین عبدالهی
در مطالب گذشته به ضرورت های استفاده از ماژول services و چگونگی ساخت یک سرویس همچنین چگونگی استفاده از فایل در این ماژول پرداختیم.در این مطلب چگونگی استفاده از این سرویس در رابطه با محتوا را مورد بررسی قرار خواهیم داد.
تصویر شیرین عبدالهی
در مطلب گذشته به ضرورت های استفاده از ماژول services و چگونگی ساخت یک سرویس پرداختیم.در این مطلب چگونگی استفاده از این سرویس در رابطه با فایل ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.
تصویر شیرین عبدالهی
بارها در پروژه های گوناگون پیش آمده مشتریان وب سایت ASP داشته اند و بنا به دلایل گوناگون تصمیم گرفته اند که به دروپال بیایند.انتقال اطلاعات سایت قبلی به دروپال به تنهایی کار دشواری بود.زیرا بایستی ابتدا پایگاه داده را تبدیل کرد و سپس اسکریپت های مختلفی برای هر محتوا و کاربر و ... نوشت.توسط این ماژول دیگر نیازی به تبدیل پایگاه داده نیست.این ماژول سرویسی را برای سایت دروپال شما محیا میکند که میتوانید توسط هر زبانی به سایت خود متصل شده و اطلاعات کاربران، محتوا رده بندی ها و ... را وارد، ویرایش و یا مشاهده نمایید.در این مطلب چگونگی ساخت یک سرویس قدم به قدم نشان داده میشود.
تصویر شیرین عبدالهی

ممکن است نام کاربری/کلمه عبور وبسایت شما قابل خاصی داشته باشد که بخواهید کاربران در فرم ورود به سایت آن را رعایت کنند و اگر حسابی با آن مشخصات وجود نداشت، کاربر در همان فرم ورود ثبت نام شده و وارد سایت شود.

تصویر شیرین عبدالهی
شاید شما هم به دنبال ماژول ساده ای برای ساخت یک اسلایدر خوب میگردید.
تصویر شیرین عبدالهی
حتما برای شما نیز پیش آمده که نیاز به بلوک هایی داشتید که در هر صفحه محتوای متفاوتی را نشان دهد.برای مثال در صفحهات واژه های رده بندی محتواهای متصل شده به آنها را بتوانید نشان دهید.
تصویر شیرین عبدالهی
Merge کوئری ها نوع خاصی از کوئری های پیوندی (hybrid query) هستند که به شما اجازه میدهند درخواست های گوناگونی را در قالب یک درخواست به دیتابیس ارسال نمایید...
تصویر شیرین عبدالهی
اگر می‌خواهید چند فروشنده مختلف در فروشگاه مجنتو خود داشته باشید که هر کدام بتوانند محصولات خود را تعریف کرده و مدیریت نمایند، بخوانید.
تصویر شیرین عبدالهی
ممکن است که افزونه ی جدیدی نصب کرده اید و پس از آن به خطای 503 بر بخورید. این اتفاق دو دلیل عمده دارد...
به دنبال ماژولی برای دادن گواهی پایان دوره در آموزش مجازی مودل میگردید؟ آیا می‌‍خواهید گواهی‌تان را خودتان طراحی و پیاده کنید یا از قالب های موجود گواهی استفاده کنید؟
تصویر شیرین عبدالهی
قدم هایی که لازم دارید طی کنید که بتوانید از oAuth گوگل استفاده کنید.
تصویر شیرین عبدالهی
مطمئنا بارها پیش آمده که خواسته اید سلکت-کوئری دلخواهی را بر روی یکی از جدول های پایگاه داده ی دروپالی خود زده و نتیجه را به صورت صفحه بندی شده نشان دهید. در این مطلب با ذکر یک مثال چگونگی انجام این عمل را مشاهده میکنیم.

 

به کوئری خود extend('PagerDefault') , limit($count) را اضافه میکنید. که متغیر count مقداری که در هر صفحه میخواهید نشان دهید نگه داری میکند.سپس نتیجه را در theme جدول  قرار داده و همچنین theme صفحه بندی را با مقدار count ای که به کوئری خود دادیم برمیگردانیم.

تصویر شیرین عبدالهی
فرض کنید نمایی (view) از محتوای خبر تعریف کرده اید که بر اساس تاریخ مجتوای شما را فیلتر کرده و از تاریخی به بعد را نشان میدهد . حال شرایطی را در نظر بگیرید که برای فیلتری که تعریف کرده اید هیچ محتوایی انتخاب نشده و نما خالیست و شما میخواهید برای این حالت فیلتر جدیدی تعریف کرده و نما را بر اساس آن نشان دهید.
تصویر شیرین عبدالهی
ماژول ارسال پیامک برای دروپال (SMS Framework)

ماژول SMS Rasta امکان ارسال پیامک از طریق درگاه فارسی sms.rastasoft.ir را برای ماژول SMS Framework فرآهم میکند. با استفاده از این ماژول می‌توانید از قدرت ماژول SMS framework برای ارسال پیامک به شماره‌های تلفن همراه داخلی استفاده کنید.

تصویر شیرین عبدالهی
شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید شبکه ی اجتماعی مانند فیس بوک با همان ظاهر در دروپال بسازید. اگر اینطور باشد ، ماژول Drupal_Wall کمک بسیاری به شما خواهد کرد.
تصویر شیرین عبدالهی
جست و جو توسط Apache solr در دروپال

همانطور که می‌دانید جستوجوی داخلی دروپال معایب زیادی دارد و برای استفاده‌ی حرفه‌ای مناسب نیست. برای وبسایت‌هایی که می‌خواهید در آنها جست و جوی قویتر و پیچیده‌تری داشته باشید بایستی از ماژول‌های دروپال استفاده نمایید.

تصویر شیرین عبدالهی
برای داشتن یک شبکه ی اجتماعی ساده در دروپال بایستی چه ماژول هایی نصب کنیم ؟
معرفی ماژولی برای بلاک کردن سایر کاربران به صورتی که افراد بلاک شده نتوانند به پروفایل کاربر دسترسی داشته باشند.
Subscribe to RSS - وب‌نوشت شیرین عبدالهی