تصویر محمدعلی اکبری
ارائه پست‌الکترونیک بر روی آدرس دامنه اختصاصی مشتری یکی از امکانات cPanel است. از ویژگی‌های آن گزینه‌های مدیریتی مناسبی است که امکان استفاده مؤثر از پست‌الکترونیک را فرآهم می‌کند...
پست‌الکترونیک در cPanel
ابتدا با نام کاربری و کلمه عبوری که از طرف شرکت رستا برای مدیریت پنل هاست خود دریافت کرده اید وارد محیط مدیریت شوید.
در محیط مدیریت ابزارهای متفاوتی برای مدیریت پست‌الکترونیک وجود دارد که در شکل زیر عنوان آنها را مشاهده می‌کنید.
ایجاد، حذف، تغییر رمز عبور و همچنین تعیین فضای قابل دسترس برای هر پست‌الکترونیک در قسمت Email Accounts قابل انجام می‌باشد.
برای انجام هر یک از عملیات فوق بر روی گزینه Email Accounts کلیک کنید و وارد صفحه مدیریت پست‌الکترونیک شوید.
ایجاد پست الکترونیک
برای ایجاد پست‌الکترونیک جدید، آدرس و رمز عبور دلخواه خود را در فرمی که با کادر قرمز رنگ مشخص شده است، وارد نمایید.
نکته اول: حتما از گزینه Password Generator استفاده کنید تا رمز عبور امنی ایجاد کنید. همچنین برای ایجاد رمز عبور قوی‌تر می‌توانید از سایت http://strongpasswordgenerator.com/ استفاده کنید.
نکته دوم: در صورتی که فضای میزبانی شما محدود است، مقدار Mailbox Quota را محدود و عددی متناسب با فضای میزبانی خود قرار دهید. به عنوان مثال اگر فضای میزبانی شما 1GB است، این مقدار را کمتر از 250MB انتخاب کنید. زیرا فضای میزبانی وب‌سایت و پست‌الکترونیک به صورت اشتراکی مصرف می‌شود.
تغییر رمز عبور
در cPanel گزینه‌ای برای بازیابی رمز عبور (Retrieve Password) وجود ندارد، لذا در صورتی که یکی از کاربران شما رمز عبور پست‌الکترونیک خود را فراموش کرد و از شما خواست تا دسترسی وی به پست‌الکترونیک را برایش فرآهم کنید، راهی جز تغییر رمز عبور وجود ندارد. برای این کار از گزینه Change Password که با شماره 1 در تصویر فوق مشخص شده است، اقدام نمایید.
تغییر فضای در دسترس پست‌الکترونیک
در صورتی که برخی از کاربران شما استفاده زیادی از پست‌الکترونیک داشته باشند، ممکن است فضای در دسترس آنها بعد از مدتی به پایان برسد. برای افزایش این فضا از گزینه Change Quota که با شماره 2 مشخص شده است، اقدام نمایید.
نکته: در صورتی که Quota یا همان فضای در دسترس یک پست‌الکترونیک به اتمام رسیده باشد، تمامی نامه‌هایی که از این پس به آن ارسال می‌شود، از دست خواهد رفت. بنابراین اگر نامه‌های مهمی به آدرس پست‌الکترونیک خاصی می‌آید، فضای آن را نامحدود تعریف کنید و یا از گزینه‌های پیشرفته‌ای که cPanel برای ارسال پست‌ها به آدرس دیگر در اختیار قرار می‌دهد استفاده کنید.
حذف پست الکترونیک
حذف پست الکترونیک یک عملیات غیر قابل بازگشت است که پست الکترونیک و تمامی اطلاعات و نامه های ارسال شده به آن را نیز برای همیشه حذف خواهد کرد.

دیدگاه‌ها

تصویر Sepehr

Sepehr (تایید نشده)

Mohammad jan kheili matlabe mofidi bud. Mamnunam

افزودن نظر جدید