تصویر محمدعلی اکبری
Love widget for drupal
قرار شد روی سایت AgentWeb که یک Game Engine آنلای برای دانشکده انفورماتیک USI سوئیسه یک ویجت قلب کوچیک بنویسم. ویجت قلب قراره دقیقا مثل ویجت like باشه و کاربرای سایت به بازی های مورد علاقشون قلب بدن.
برای امتیاز دادن به محتوا در دروپال چند تا ماژول هست. مثلا fivestar و rate و plus1 که همشون از ماژول vote api که api مخصوص به این کار رو داره استفاده میکنند. در واقع vote api کار فرآهم کردن filter و relation رو توی views انجام میده. 
fivestar ماژول خوبیه، میشه به عنوان فیلد چند تا instance از ویجت fivestar رو با تنظیمات متفاوت به bundle ها وصل کرد. از طرفی هم display formatter های متفاوتی میشه برای هر instance انتخاب کرد. خلاصه خیلی ماژول قوی و خوبیه. اما در مورد ویجت قلب کارایی خوبی نداره. چرا؟ چون ویجت قلب یعنی قبل از امتیاز دادن یک لینکی داری مثلا با سی اس اس کلاس vote-up و بعد از امتیاز دادن باید یا سی اس اس کلاس بشه vote-undo-up یا اینکه کلا لینک عوض بشه. 
متاسفانه ماژول rate هم بعد از امتیاز دادن، لینک vote رو با undo-vote جایگزین نمیکنه. برای همین ماژول plus1 رو امتحان کردم که بعد از امتیاز دادن لینک undo رو جایگزین vote میکنه و با یک سی اس اس کلاس دیگه.
ماژول plus1 مثل fivestar نیست که به عنوان field-instance به bundle ها اضافه بشه و برای اضافه کردنش به صفحه بازی باید از تنظیمات این کار رو کرد.
برچسب ها: 

دیدگاه‌ها

تصویر امین

امین (تایید نشده)

خسته نباشی دوست عزیز...

افزودن نظر جدید