تصویر محمدعلی اکبری

گاهی هنگام نصب نرم‌افزارهای نوشته شده با PHP در مرحله بررسی نیازمندیهای سرور ممکن است چند افزونه مورد نیاز روی سرور نصب نباشند. به عنوان مثال یکی از افزونه‌های مورد نیاز نرم افزار moodle (مودل: آموزش مجازی) افزونه‌ zip است. در این مرحله ادامه فرآیند نصب امکان پذیر نیست و باید این نیازمندیها را فرآهم کنیم.

 

پیدا کردن افزونه (extension)

ابتدا بررسی کنید که افزونه مورد نظر از نوع PECL است یا PEAR. افزونه‌های PECL که سرواژه‌های PHP Extension Community Library است، شامل نرم‌افزارهایی هستند که به زبان C نوشته شده و همراه با مفسر PHP بارگزاری می‌شوند. در مقابل افزونه‌های PEAR که سرواژه‌های PHP Extension and Application Repository است، شامل افزونه‌هایی می‌شود که به زبان PHP نوشته شده و می‌توانید به راحتی آن را دانلود کرده و در کنار نرم‌افزار خود از آن استفاده کنید.

برای اطمینان از نوع افزونه از دو لینک زیر نام آن را جستجو کنید:

 

نصب افزونه در cPanel

برای نصب افزونه در WHM از قسمت Software > Module installer با توجه به نوع افزونه مورد نظر، وارد یکی از دو قسمت "PHP Extensions and Applications Package" و یا "PHP Pecl" شوید و افزونه مورد نظر را پس از جستجو با کلیک بر روی گزینه Install نصب کنید.

 

 

 

دیدگاه‌ها

تصویر علیرضا

علیرضا (تایید نشده)

سلام توضیحات خیلی عالی بودند ..... چند تا سوال داشتم از خدمتتون ....

1- من میدونم که php دارای کتابخونه هایی هستش که توی این کتابخونه ها از همین توابع ساده که نویسندگان زبان php اون ها رو نوشتند استفاده شده .... یعنی کتابخونه ها از تابع های اولیه زبان php استفاده کردند تا کتابخونه هاشون رو بسازند .... متن قبل درسته ؟..... آیا این اکستنشن ها هم کتابخونه هستند ؟

2- وقتی ما این اکستنشن رو توی cpanel خودمون نصب میکنیم آیا کتابخانه جدیدی به هاست ما اضافه میشه ؟ یعنی میشه فایلش رو دید و روش تغیرات ایجاد کرد ؟ یا این که روی سرور نصب میشه ؟

3- وقتی داشتم یکی از اکستنشن های pear رو نصب میکردم نوشته بود اول باید pear نصب باشه بعدا باید از اکستنشن ها استفاده کرد با توجه به سوال اول ... چطور ممکنه یک کتابخونه نیازمند یک کتابخونه دیگه مثل pear باشه

4- اصلا pear چی هست ؟

واقعا معذرت میخوام که تهداد سوالا زیاد هستش .... اما واقعا ذهنمو درگیر کرده .... لطف میکنید جواب بدید

افزودن نظر جدید