تصویر شیرین عبدالهی

1. ابتدا ماژولهای services و rest  و librariesرا نصب میکنیم.سپس از اینجا کتابخانه spyc را دانلود کرده و در مسیر sites/all/libraries/spyc قرار میدهیم.

2. سپس در مسیرadmin/structure/services  رفته و یک سرویس جدید را اضافه میکنیم.

 

3. در این قسمت نام ماشین را وارد کرده و سرور Rest را انتخاب میکنیم.و در Path to endpoint مسیری را مشخص میکنیم که توسط آن میتوانیم به این سرویس دسترسی داشته باشیم.توجه شود که به ابتدای مسیر آدرس سایت اضافه میشود.در شکل زیر، مسیر www.site.com/testservice است.پس از دخیره کردن این مرحله با رفتن به آدرس وارد شده بایستی پیغام Services Endpoint "YOUR ENDPOINT" has been setup successfully.  را مشاهده نمایید.

4. پس از انجام مرحله بالا و ذخیره کردن فرم، دوباره به صفحه سرویس انتقال داده میشویم.در این مرحله بایستی منابع را به سرویس خود اختصاص دهیم.روی Edit Resources کلیک میکنیم.

5. در این مرحله نوع منبعی که میخواهیم این سرویس از آن استفاده کند را انتخاب میکنیم.برای مثال اگر میخواهیم از این سرویس برای دسترسی به محتوا استفاده کنیم، node را علامت گذاری میکنیم.اگر Alias را مقابل هر منبه استفاده نکنیم، به طور پیشفرض نام خود منبع به عنوان Alias آن در نظر گرفته خواهد شد.اگر در ادامه path to endpoint سرویس خود Alias منبع را وارد کنیم، به منبع دسترسی پیدا خواهیم کرد.

همچنین میتوانیم جزییات بیشتری را راجع به محتوا انتخاب کنیم.مثلا اینکه فقط توسط این سرویس بشود محتوا اضافه کرد

 

6. اگر ماژول OAuth Authentication را نیز نصب کنیم، میتوانیم توسط تب  Authentication در سرویس، برای آن تشخیص هویت قرار دهیم.

7. در تب Server میتوان نوع درخواستهایی که به سرور داده میشود و پاسخ های سرور را محدود کرد.

 

 

توسط قدم های بالا، میتوان سرویسی ساخت که خارج از دروپال از آن استفاده کرد و توسط آن به محتوا، کاربران، فایل ها و ... دسترسی داشت.در مطالب بعدی راجع به چگونگی استفاده از این سرویس ها برای اهداف گوناگون خواهیم پرداخت.

 

برچسب ها: 

دیدگاه‌ها

تصویر محمدرضا

محمدرضا (تایید نشده)

من این وب سرویس و ساختم حالا می خوام اگه امکانش باشه توضیح بدید مثلا تو یه سایت دروپالی دیگه می خوام این سرویس و استفاده کنم چطوری می تونم این کار و بکنم لطف می کنید توضیح بدید

تصویر شیرین عبدالهی

شیرین عبدالهی

برای این کار شما باید ماژولی بنویسید که بتونه از این سرویس استفاده کنه. من ماژول آماده ای ندیدم راستش که موجود باشه.

تصویر محمدرضا

محمدرضا (تایید نشده)

آیا شما برای این کار نمونه ای دارید

تصویر شیرین عبدالهی

شیرین عبدالهی

در حال حاضر خیر.

مشه دقیق توضیح بدید که چه کاری میخواهید انجام بدید که بتونم بیشتر کمکتون کنم؟

تصویر محمدرضا

محمدرضا (تایید نشده)

دقیق تر بگم من میخوام وب سرویسی بدم که تو یه نرم افزار یا یک سایت دیگر استفاده بشه که از طریق اون وب سرویس بتونند تو سایت من محتوا درج کنند

تصویر محمدرضا

محمدرضا (تایید نشده)

توضیح دادم ولی چرا هیچ کس جوابی نمی ده

تصویر محمدعلی اکبری

محمدعلی اکبری

موضوع این مقاله توسهه وب سرویس هست، چیزی که شما نیاز دارید پیاده سازی این وب سرویس ها در سمت کلاینت یا همون استفاده کننده از سرویس ها هست.

برای اینکار باید ماژول نویسی کنید و کار با وب سرویس ها رو بلد باشید.

افزودن نظر جدید