تصویر الهه عربیان

گاهی اوقات چند نفر بروی یک دروپال در حال انجام کار گروهی هستند. و هر کدام بر روی دروپال خود امکاناتی را فعال کرده اند یا انواع محتوایی (Content types) را ایجاد نموده‌اند و برای آنها نماهایی (Views) ساخته‌اند و می‌خواهند تمامی این امکانات را روی دروپال مرکزی هم قرار دهند و دیگر اعضا هم از آن بهره مند شوند. یک راه برای اینکار اینگونه است که از دیتا بیس خود یک export بگیریم و همراه با دروپال آن را قرار دهیم تا دیگران آنرا دریافت و import کنند این کار واقعا کاری مشکل است چون تمام پایگاه داده خود را باید پاک کنند بنابراین اطلاعات و امکاناتی که آنها ایجاد کرده اند از دست میرود و دوباره تمام مراحل را باید تکرار کنند.

گاهی حتی ما بر روی یک دروپال یک امکان ایجاد کرده ایم از آن views گرفته ایم . میخواهیم همان کار را بر روی یک سایت دروپالی دیگر هم ایجاد کنیم . در این مورد باید چه کاری انجام دهیم؟ دوباره تمام آن مراحل را انجام دهیم؟

در اینجا ماژول features به کمک ما می آید.

توسط این ماژول میتوانیم خیلی از دوباره کاری ها را از میان برداریم تنها کافیست این ماژول را نصب کنیم و از امکاناتی که داریم export بگیریم و آن را دانلود کنیم و ب عنوان یک ماژول جدید آنرا نصب کنیم یا به همکاران خود ارائه دهیم تا آنها ین ماژول را نصب کنند و بتوانند از امکاناتی که ما اضافه نموده ایم بهره مند شوند بدون اینکه پایگاه داده خود را پاک کنند و کاری را دوباره انجام دهتد. حتی میتوانیم یک امکان را از روی دروپالی به دروپال دیگر انتقال دهیم.

 

دیدگاه‌ها

تصویر نیلوفر بهرامی

نیلوفر بهرامی

ممنون استفاده کردم

تصویر هیتلر

هیتلر (تایید نشده)

سلام
کامل شرح کرده بودید اما این نکته هم خارج از لطف نبود اگر میگفتید
دربرخی از موارد این ایجاد ماژول میتونه باعث افزایش سرعت هم بشه
شک دارید خودتون تست کنید
از گروهتون خوشم امد اگر دوست داشتید من هم عضو بشم اعلام کنید.

تصویر حامد

حامد (تایید نشده)

بسیار عالی بودو بسیار استفاه کردم

تصویر نوید

نوید (تایید نشده)

سلام
ممنون
این ماژول م یتونه مثلا برا یزمانی که من یک سایت برای یک مدرسه ایجاد م یکنم و م یخوام این سایت کامل را دوستم هم داشته باشه ، مفید باشه؟یعنی فقط با خروجی گرفتن از این ماژول؟
همچنین می تونیم تنظیم کنیم کدوم قسمت ها داخل اکسپورت باشه کدوم نباشه؟

تصویر الهه عربیان

الهه عربیان

سلام

بله این ماژول میتونه به شما امکان انتقال یک سایت کامل رو بده که برای مثال همانطور که شما هم گفتین دوست شما هم یک سایت مثل شما رو داشته باشه.

ولی در مورد Export گرفتن باید بگم درست منظورتون رو متوجه نشدم

اگر منظورتون مثلا میگم فقط content type ها هستش بله این امکان وجود داره . مثلا من شخصا از fieldها و taxonomyها با هم یک features میگیرم . از image style ها هم جداگانه features میگیرم این کاملا دست شماست چه قسمتهایی featurse گرفته بشه

تصویر نوید

نوید (تایید نشده)

ممنون
منظورم همینی بود که توضیح دادین.
فقط تنظیمات وارد این خروجیمون می شوند و محتوا را نداریم؟
مثلا نوع محتوا و فیلدهای اونو داریم در سایت دیگه ولی مطالبی که وارد شدند را نداریم، درسته؟
همچنین تنظمیات اسلاید را داریم ولی تصاویر را نداریم.
با تشکر

تصویر الهه عربیان

الهه عربیان

سلام

محتواها همگی انتقال داده میشه

در مورد تصاویر باید بگم که همونطور که میدونید تصاوبر در مسیر default/files قرار میگیرن و شما باید از اون طریق اونها رو انتقال بدید. یعنی اگر اون پوشه رو داشته باشید و به صورت دستی در مسیر قرار بدید مشکلی به وجود نمیاد.

افزودن نظر جدید