تصویر محمدعلی اکبری
تصویر محمدعلی اکبری
تصویر الهه عربیان

در بعضی از سایت ها گاهی لازم میشود که کاربران شناخته شده توانایی یک محتوای خاص رو براساس داشته باشند که خودشون ایجاد نکردن ولی مربوط به کاربری آنهاست. برای مثال شما در آموزشگاهی عضو هستید که در این آموزشگاه از شما آزمون هایی گرفته میشود.

تصویر محمدعلی اکبری

یکی از درخواست‌های رایج مشتریان جدا کردن فیلد‌های تغییر رمز عبور از فرم ویرایش پروفایل‌ است. ماژول Password Separate Form همین کار را می‌کند. به این ترتیب سربرگ جدیدی با عنوان Change password به صفحه پروفایل کاربر اضافه می‌شود.

تصویر الهه عربیان

در یک سایت دروپالی ما حتما تعدادی بلوک داریم که در هر کدام موارد خاصی را نمایش میدهیم . گاهی ممکن است حتی از ماژولی که خودمان نوشته ایم استفاده کرده باشیم و خروجی آن را بخواهیم در یک بلاک نمایش دهیم.

تصویر شیرین عبدالهی
در مطالب قبل راجع به چگونگی ساخت یک سرویس و ارسال درخواست به آن، ساخت یک محتوا ، آپلود فایل و ... صحبت کردیم.همانطور که احتمالا به این موضوع برخوردید، درخواست های شما توسط کاربر ناشناس وارد سیستم شده و مثلا برای ساخت محتوا نیازمند دادن دسترسی ساخت محتوا به کاربر ناشناس میباشید.
تصویر شیرین عبدالهی
در مطالب گذشته به ضرورت های استفاده از ماژول services و چگونگی ساخت یک سرویس همچنین چگونگی استفاده از فایل در این ماژول پرداختیم.در این مطلب چگونگی استفاده از این سرویس در رابطه با محتوا را مورد بررسی قرار خواهیم داد.
تصویر شیرین عبدالهی
در مطلب گذشته به ضرورت های استفاده از ماژول services و چگونگی ساخت یک سرویس پرداختیم.در این مطلب چگونگی استفاده از این سرویس در رابطه با فایل ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.
تصویر شیرین عبدالهی
بارها در پروژه های گوناگون پیش آمده مشتریان وب سایت ASP داشته اند و بنا به دلایل گوناگون تصمیم گرفته اند که به دروپال بیایند.انتقال اطلاعات سایت قبلی به دروپال به تنهایی کار دشواری بود.زیرا بایستی ابتدا پایگاه داده را تبدیل کرد و سپس اسکریپت های مختلفی برای هر محتوا و کاربر و ... نوشت.توسط این ماژول دیگر نیازی به تبدیل پایگاه داده نیست.این ماژول سرویسی را برای سایت دروپال شما محیا میکند که میتوانید توسط هر زبانی به سایت خود متصل شده و اطلاعات کاربران، محتوا رده بندی ها و ... را وارد، ویرایش و یا مشاهده نمایید.در این مطلب چگونگی ساخت یک سرویس قدم به قدم نشان داده میشود.
تصویر الهه عربیان
گاهی لازم است مطالب یک node خاص و یا content اسکرول داخلی داشته باشند.

گاهی ما برای بعضی از سایت ها میخواهیم ارتفاع صفحه تغییر نکند و در عین حال حجم زیادی از مطالب را در یک بلوک خاص یا در content نمایش در آوریم.

تصویر نیلوفر بهرامی
احتمالا در سایت ها و شبکه های اجتماعی دیده اید که با اسکرول صفحه مطالب load می شود و این قابلیت برای شما جالب بوده. اگر محتوای سایت شما از یک صفحه بیشتر باشد توسط ماژول views infinite scroll می توانید این قابلیت را به سایت دروپالی خود اضافه کنید.
تصویر الهه عربیان

همانطور که از اسم این ماژول هم مشخص است این ماژول با views سر و کار دارد. گاهی شما احتیاج به اسلایدری دارید که بع شکلی دو یعدی باشد و با اسکرول موس شما اسلایدها جایجا شود. در اینجا من ماژول views_jqfx به شما معرفی میکنم.

تصویر الهه عربیان

گاهی ما به اسلایدری نیاز  داریم که در آن هر کدام از اسلایدرها خودشان به صورت مجزا یک گالری تصویر باشند .

تصویر شیرین عبدالهی

ممکن است نام کاربری/کلمه عبور وبسایت شما قابل خاصی داشته باشد که بخواهید کاربران در فرم ورود به سایت آن را رعایت کنند و اگر حسابی با آن مشخصات وجود نداشت، کاربر در همان فرم ورود ثبت نام شده و وارد سایت شود.

تصویر شیرین عبدالهی
شاید شما هم به دنبال ماژول ساده ای برای ساخت یک اسلایدر خوب میگردید.
تصویر الهه عربیان

گاهی اوقات در دروپال احتیاج به ویژگی داریم که در آن می‌خواهیم به بعضی از فیلدها حالت خصوصی‌تری بدهیم. مثلا فقط خود کاربر آن فیلد را ببیند یا کسی جز کاربران عضو شده نتواند آن فیلد را مشاهده کند.

تصویر الهه عربیان

گاهی اوقات چند نفر بروی یک دروپال در حال انجام کار گروهی هستند.

تصویر شیرین عبدالهی
ماژول ارسال پیامک برای دروپال (SMS Framework)

ماژول SMS Rasta امکان ارسال پیامک از طریق درگاه فارسی sms.rastasoft.ir را برای ماژول SMS Framework فرآهم میکند. با استفاده از این ماژول می‌توانید از قدرت ماژول SMS framework برای ارسال پیامک به شماره‌های تلفن همراه داخلی استفاده کنید.

تصویر امیر حسین اکبری

به منظور پیاده سازی منو با چندین زیرمنو در یک سطح بهترین گزینه ماژول tb megamenu است. با استفاده از این ماژول به راحتی می توانید چنین منوهایی را پیاده سازی نمایید.

تصویر امیر حسین اکبری
Gallery

به منظور پیاده سازی گالری که به صورت اتوماتیک و با سرعت و زمان تأخیر مشخص محتوای آن تغییر کند و همچنین از تصاویر در Pager آن استفاده شده باشد، این بلاگ را مطالعه نمایید.

صفحه‌ها

Subscribe to RSS - معرفی ماژول