تصویر نوید قاسمی
اگر شما گرافیست هستید، به شما تبریک می گویم چون نیمه اول و مهم راه را پیموده اید اما اگر برنامه نویس تحت وب هستید باید بگویم مشکلات از همین ابتدا گریبان گیر شما است، چرا که باید در ابتدا به دنبال گرافیست متبحر بگردید.

قسمت اول و مهم این است که شما باید خیالتان از بابت گرافیک وب سایتی که قرار است منتشر کنید راحت باشد یا بهتر بگویم اگر بخواهید در یک مارکت بین المللی موفق باشید باید وب سایت شما حداقل از لحاظ گرافیک در حد و یا در خور این گونه مارکت ها باشد.

تصویر الهه عربیان
تا حالا شده نیاز به طراحی اشکال هندسی کنین برای یه وب سایت و ندونین چیکار کنین نهایتش یه عکس بزارید؟ امشب که داشتم با بی حوصلگی تو اینترنت میچرخیدم یه تیتر جالب دیدم گفتم شاید برای شما ها هم جالب باشه

گاهی پیش میاد که برای بعضی از سایتها احتیاج به پیاده سازی شکلهایی بجز مربع و دایره وبیضی داریم گاهی میخوایم مثلا چند ضلعی داشته باشیم یا ستاره یا هر چیزی دیگه ای برای این کار چکاری باید انجام داد؟

برای طراحی یه مثلث رو به بالا :

تصویر الهه عربیان
پارسال که تصمیم گرفتم css یاد بگیرم به کسی گفتم میخوام یادبگیرم گفت پس زودتر دست به کار شو که الان داره Sass میاد خیلی ترسیدم آخه گفتم وای چقدر سخت این دیگه چی میتونه باشه تازه اون موقع اصلا cssام خوب نبود ولی الان بعد از 8 ماه sass رو تقریبا یاد گرفتم و میخوام در تکمیل مطلب همکار گرامیم مهندس اکبری نکاتی که برای خودم جالبه رو براتون بگم. به امید مفید بودنش.
sass

اول از همه توصیه میکنم Sass: فایل‌های CSS را قدرتمند بنویسید رو یه مطالعه ای بکنید و ابزار لازم

تصویر منوچهر صدری خانلو
سایت بازی های المپیک
المپیک و پارالمپیک تمام شدند و من هم مثل شما از اینکه بهتر از هر زمان دیگری در تاریخ نتیجه گرفتیم خرسندم. در میان تمام مدال‌هایی که به ورزشکاران این مسابقات تقدیم شد، باید مدال‌هایی را برای دست اندرکاران وب‌سایت بازی‌های المپیک لندن کنار گذاشت
تصویر منوچهر صدری خانلو
اپال تراول
موضوع انتخاب عکس‌های نامناسب یا غیرحرفه‌ای از مهمترین دغدغه‌های من پس از تحویل وب‌سایت به مشتری است! پس از اینکه وب‌سایت تحویل مشتری داده می شود و با گذشت چند روز فرصت به مشتری می‌رسد که اولین تصاویر خود را بر روی سایت قرار دهد و این شروع مشکل است.
تصویر منوچهر صدری خانلو
اسلاید رستا
برای بسیاری از مخاطبان شما، وب‌سایت اولین واسطه‌ی آشنایی آنها با شماست. اولین اثری که مشتری از شما می‌پذیرد قطعاً در نگاه آتی او روی کسب و کار شما تاثیرگذار خواهد بود. با این تعبیر، چه کنیم که بد دیده نشویم؟
تصویر منوچهر صدری خانلو
استانداردهای طراحی و دسترسی به محتوا در وب
در این بخش به بررسی برخی نکات در مورد فونت، رنگ، تصاویر و لینک‌ها می‌پردازیم که رعایت آنها ضروری است.
تصویر منوچهر صدری خانلو
استانداردهای طراحی و دسترسی به محتوا در وب
در طی یک دهه‌ی اخیر استانداردهای متعددی از سوی سازمان‌های مختلف برای طراحی و دسترسی به محتوا در وب و به طور مشخص برای طراحان وب‌سایت‌ها تجویز شده‌است. بررسی و نقد این محتواها خود بحث بسیار جالبی است که البته موضوع این مقاله نیست.
تصویر منوچهر صدری خانلو
طراحی وب‌سایت، فاز نیازسنجی

در طراحی یک وب‌سایت مهم‌ترین مرحله که قبل از تمام مراحل دیگر انجام می‌پذیرد نیازسنجی است.

Subscribe to RSS - طراحی گرافیکی سایت