تصویر محمدعلی اکبری
تصویر محمدعلی اکبری

Zen-grids یک پلاگین برای SASS برای توسعه چیدمان واکنشگرا (Responsive layout) است. برای استفاده از Zen-Grids در قالب دروپال 8 مراحل زیر را طی کنید.

گام اول: نصب پیش نیاز ها

ابتدا Ruby و RubyDevKit را نصب کنید. سپس کتابخانه های مورد نیاز را نصب کنید.

تصویر الهه عربیان

گاهی در حین طراحی یه سایت احتیاج به تست کردن ایمیل اون سایت داریم مثلا خوایم سایت این امکان رو داشته باشه که بعد از ایجاد یه محتوای خاص ایمیل ارسال بشه مثلا به ADMIN و همینطور به شخصی که اون محتوا رو ایجاد کرده.

خب برای اطمینان از صحت عملکرد این وظیفه ما چطور میتونیم عمل کنیم؟

تصویر محمدعلی اکبری
دروپال کامرس چهارچوب قدرتمندی برای افزودن ویژگی‌های فروشگاهی به وبسایت‌های مبتنی بر دروپال است. در این مطلب چند بهبود در روال سفارش و ایجاد صفحه تکمیل سفارش تک مرحله‌ای را مورد بررسی قرار می‌دهیم.
تصویر نیلوفر بهرامی

به طور پیش فرض زیر منوها در قالب دلخواه شما تنها با انتخاب گزینه Show as expanded  در منوی والد نمایش داده نمی شوند انتخاب این گزینه تنها در تم پیش فرض دروپال مانند bartik  و با جابه جا کردن بلوک منو در یک ناحیه جدا قابل نمایش است .

تصویر الهه عربیان

گاهی دروپال با مشکلاتی مواجه هستش که از آن جمله ارسال نکردن ایمیل است. که گاهی با مشکلات زیادی ما را مواجه میکند.

تصویر محمدعلی اکبری

دروپال به صورت پیش فرض فیلد‌های فرم را پشت سر هم و با مارک‌آپ (Mark up) مشخصی رندر (Render) می‌کند. این رفتار دروپال در اکثر موارد کافی و قابل استفاده است. حتی فرم‌هایی که دروپال به روش معمول رندر می‌کند را می‌توان تا حد خوبی با CSS و JS کاربرپسند تر کرد.

گاهی می خواهید مطالب مرتبط با مطلب جاری را در بلوکی نمایش دهید.

در این آموزش روشی را با استفاده از Taxonomy term و Views ارائه می دهیم که در آن مطالب موجود در دسته مشخص را در بلوکی نشان می دهیم.

تصویر الهه عربیان
گاهی شما احتیاج به صفحه ای دارید که در آن لیستی از taxonomy های خود رو ببینید و با کلیک بر روی هر کدام مطالب مربوط به آن taxonomy را مشاهده کنید.

گاهی ما مطالب زیادی داریم که هر کدام یک tag  و یا برچسب دارند که از طریق آن برچسب از هم قابل تفکیک هستن . در این مواقع ما گاهی مجبور هستیم که در صفحه ای از همین برچسب ها خروجی بگیریم و کاربر با رفتن به صفحه مورد نظر و با کلیک بر روی برچسب مورد نظر مطالب مربوط به این دسته بندی رو مشاهده کنید.

تصویر شیرین عبدالهی
در مطالب قبل راجع به چگونگی ساخت یک سرویس و ارسال درخواست به آن، ساخت یک محتوا ، آپلود فایل و ... صحبت کردیم.همانطور که احتمالا به این موضوع برخوردید، درخواست های شما توسط کاربر ناشناس وارد سیستم شده و مثلا برای ساخت محتوا نیازمند دادن دسترسی ساخت محتوا به کاربر ناشناس میباشید.
تصویر امیر حسین اکبری

گاهی اوقات می خواهید پیغام هایی را که وبسایت خود به کاربران ارسال می نماید را مدیریت نمایید و آنها را تغییر دهید.

بدین منظور بایستی مراحل زیر را انجام دهید:

1- در مسیر admin/config/people/accounts قرار بگیرید.

2- در پایین صفحه موارد زیر موجود است:

تصویر امیر حسین اکبری

گاهی اوقات نیاز به آن دارید که در وبسایت چند زبانه خود در حالت انگلیسی و فارسی میان صفحات 404 ، 403 و همچنین لوگوی وبسایت خود تمایز ایجاد نمایید و از لوگوهای جداگانه استفاده نمایید.

برای این انجام این کار مراحل زیر را انجام دهید:

تصویر شیرین عبدالهی
در مطالب گذشته به ضرورت های استفاده از ماژول services و چگونگی ساخت یک سرویس همچنین چگونگی استفاده از فایل در این ماژول پرداختیم.در این مطلب چگونگی استفاده از این سرویس در رابطه با محتوا را مورد بررسی قرار خواهیم داد.
تصویر شیرین عبدالهی
در مطلب گذشته به ضرورت های استفاده از ماژول services و چگونگی ساخت یک سرویس پرداختیم.در این مطلب چگونگی استفاده از این سرویس در رابطه با فایل ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.
تصویر شیرین عبدالهی
بارها در پروژه های گوناگون پیش آمده مشتریان وب سایت ASP داشته اند و بنا به دلایل گوناگون تصمیم گرفته اند که به دروپال بیایند.انتقال اطلاعات سایت قبلی به دروپال به تنهایی کار دشواری بود.زیرا بایستی ابتدا پایگاه داده را تبدیل کرد و سپس اسکریپت های مختلفی برای هر محتوا و کاربر و ... نوشت.توسط این ماژول دیگر نیازی به تبدیل پایگاه داده نیست.این ماژول سرویسی را برای سایت دروپال شما محیا میکند که میتوانید توسط هر زبانی به سایت خود متصل شده و اطلاعات کاربران، محتوا رده بندی ها و ... را وارد، ویرایش و یا مشاهده نمایید.در این مطلب چگونگی ساخت یک سرویس قدم به قدم نشان داده میشود.
تصویر الهه عربیان
شاید برای شما هم در دروپال دیده باشید که در دو تم bartik و garland کاربر امکان تغییر رنگ تم را بسته به سلیقه خود دارد. در این مقاله سعی در بررسی چگونگی عملکرد این دو تم دارم.

حتما برایتان این سوال بوده است که تم bartik و garland چگونه عمل می کنند و ما چطور میتوانیم دروپالی داشته باشیم که طراحی آن بگونه ای باشد که کاربر نهایی بتواند بسته به سلیقه در هر زمانی که خواست رنگ سایت خود را تغییر دهد.

تصویر امیر حسین اکبری
شماره سطر جدول

جداول تولید شده توسط Views در دروپال فاقد شماره سطر می باشد. با استفاده از این روش می توانید به جدول تولید شده شماره سطر بیافزایید. به منظور ایجاد جداول با شماره سطر در دروپال مراحل زیر را انجام دهید:

 

1- ایجاد Content type.

در بعضی مواقع نیاز است با توجه به ارتباطاتی در محتوای دو سایت مقادیر سایت مبدا را در سایت مقصد استفاده نماییم امکانی که در دروپال فراهم شده اینست که از محتوای جدول یک سایت بتوان بدون انتقال اطلاعات در سایت دیگر استفاده کرد به عبارتی اطلاعات موجود در جدول مورد نظر در سایت مبدا را بتوان در سایت مقصد به اشتراک گذاشت .

به عنوان مثال :

تصویر الهه عربیان

گاهی ما به اسلایدری نیاز  داریم که در آن هر کدام از اسلایدرها خودشان به صورت مجزا یک گالری تصویر باشند .

تصویر نیلوفر بهرامی

همانطور که می دانید  EFQ  یک کلاس  برای ایجاد پرس و جو برای استخراج entity بر اساس شرط هایی خاص روی پایگاه داده می باشد

گاهی اوقات نیاز است که بین این شروط یک عملگر "OR" پیاده سازی شود

روش اول :

صفحه‌ها

Subscribe to RSS - آموزش و ترفندها