این دسته‌بندی به معرفی سیستم آموزش مجازی مودل اختصاص دارد. آموزش نحوه ایجاد محیط مجازی آموزشی و مسائل برنامه نویسی مرتبط با آن مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

تصویر محمدعلی اکبری

با استفاده از این ماژول کاربران می‌توانند با پرداخت شهریه توسط درگاه بانک سامان مستقیما در کلاس ثبت نام کرده و وارد آن شوند.

صفحه ماژول در گیت هاب: https://github.com/mohamadaliakbari/moodle-enrol_saman

در بسیاری از سایت ها امکان چت آنلاین با پشتیبان سایت این مزیت را برای دارندگان این سایت ها ایجاد خواهد کرد که همواره بتوانند با بازدیدکنندگان سایت خود به صورت آنلاین ارتباط داشته و پاسخگوی سوالات ایشان باشند در این مطلب به معرفی یکی از راه هایی که می توان این امکان را به صورت سفارشی و مطابق با درخواست مشتری در سیستم مودل فعال کرد می پردازیم .
Mibew Web Messengeropen-source live support software

Mibew Messenger یک اپلیکیشن متن باز برای چت آنلاین است که به راحتی می توان در هر سیستم از جمله دروپال , جوملا , مودل و ... استفاده شود .

برخی از مزایا آن عبارتند از :

- کاملا سفارشی بوده و راه اندازی آن اسان می باشد

- دارا بودن پنل مدیریتی فارسی

به دنبال ماژولی برای دادن گواهی پایان دوره در آموزش مجازی مودل میگردید؟ آیا می‌‍خواهید گواهی‌تان را خودتان طراحی و پیاده کنید یا از قالب های موجود گواهی استفاده کنید؟

ماژول پرداخت شهریه ثبت نام مودل 2.6 برای درگاه پرداخت بانک ملت توسط تیم توسعه رستا افزار امیرکبیر توسعه پیدا کرده است و هم اکنون در بسته نرم افزاری "

ماژول ارسال پیامک برای سامانه آموزش مجازی مودل برای اتصال به پنل ارسال پیامک فارسی توسط تیم توسعه شرکت رستا افزار امیرکبیر آماده و به صورت رایگان و متن منتشر می‌شود.
تصویر محمدعلی اکبری
ماژول پرداخت سامان برای مودل 2 (متن بسته - غیر رایگان)

به روزرسانی (1394/2/18): این پلاگین به صورت متن باز منتشر شد. برای دریافت به این مطلب مراجعه کنید.

 

مازول ارسال پیامک برای سامانه آموزش مجازی مودل
اطلاع رسانی رویدادهای آموزشگاه به دانشجویان یکی از نیازهای اساسی یک سامانه مدیریت یادگیری الکترونیک است.
ماژول پرداخت درگاه امن پاسارگاد برای مودل 2
ماژول پرداخت شهریه ثبت نام مودل 2.6 برای درگاه پرداخت امن پاسارگاد توسط تیم توسعه رستا افزار امیرکبیر توسعه پیدا کرده است و هم اکنون در بسته نرم افزاری "آموزشگاه مجازی" موجود می‌باشد.

حالت پیش فرض عضویت کاربران جدید در مودل به صورت دستی توسط مدیر سامانه است، اما گاهی اوقات لازم است کاربران به روش‌های دیگر در سامانه عضو شوند. به عنوان مثال اگر قرار باشد کاربران برای ثبت نام در کلاس ها، از طریق درگاه شتاب مبلغی پرداخت کنند، ابتدا لازم است در سامانه عضو شوند.

تصویر محمدعلی اکبری
تقویم شمسی در مودل 2.6

بلاخره پس از گذشت سالها با کمک تعداد زیادی از توسعه دهندگان ایرانی (قسمت Participants از این صفحه) قابلیت پشتیبانی از چند تقویم به هسته مودل اضافه شد. در این مطلب این ویژگی را بررسی کرده و نحوه راه اندازی آن را بیان می‌کنیم.

تصویر محمدعلی اکبری

فیلتر ها پردازش هایی هستند که قبل از ارسال متن برای کاربر روی آن اعمال شده و خروجی را تغییر می‌دهند. برای مثال یک عبارت ریاضی که در متن به زبان LaTeX نوشته شده است باید به عکس تبدیل شود، سپس به کاربر نمایش داده شود.

مودل (Moodle) بزرگترین و محبوب ترین نرم‌افزار متن باز در زمینه آموزش مجازی (LMS) است. یکی از ویژگی‌های این سیستم قابلیت گسترش و شخصی سازی زیاد آن است.

تصویر محمدعلی اکبری

یکی از نیازهای اساسی یک آموزشگاه مجازی (LMS) قابلیت ایجاد ارتباط دو طرفه میان اساتید/مسئولان کلاس با دانش‌پژوهان است. همچنین برخی رویدادهای سیستم می‌بایست به صورت خودکار به افراد شرکت کننده در یک کلاس اطلاع سانی شود.

تصویر محمدعلی اکبری
از روز اولی که مودل را شناختم، مشکل تاریخ شمسی همواره گریبانگیر استفاده کنندگان ایرانی آن بوده است. تلاش‌های زیادی نیز انجام شده است. اولین نسخه از تقویم شمسی روی مودل 1.9.4 و در حال حاضر آخرین نسخه تست شده آن روی مودل 2.5 توسط مهندس شمیم رضایی فرآهم شده است.
Subscribe to RSS - آموزش مجازی مودل (Moodle)