تصویر شیرین عبدالهی

قدم اول برای داشتن یک شبکه ی اجتماعی در دروپال نصب ماژول های مربوطه است که در زیر لیست شده اند :

·         Rules

·         Rules UI

·         Heartbeat activity

·         Heartbeat activity defaults

·         Heartbeat UI

·         Rules for Heartbeat activity

·         Statuses

·         Statuses Rules

·         User relationships

·         token

 

در قدم اول ، ماژول Statuses برای ما قابلیت اضافه کردن استتوس را برای هر user امکان پذیر می کند.که در صفحه ی user ، textarea ای اضافه می شود که با نوشتن در آن و زدن دکمه share استتوس نوشته شده در صفحه ی خود user قابل رویت می شود. برای رویت این استتوس توسط سایر افراد بایستی  permission افراد را تغییر داد.

پس از نصب ماژول User relationships می توان از صفحه  admin/config/people/relationships  رابطه ی جدیدی تعریف کرد و یک طرفه بودن یا نبودن آن را مشخص کرد.پس از این اقدام با توجه به تنظیماتی که به رابطه اضافه شده داده ایم لینکی در صفحه هر user اضافه شده که آن رابطه را تعریف می کند.مثلا اگر رابطه ی دنبال کردن را تعریف کنیم پس از تعریف ، لینکی با مظمون "دنبال کردن" به صفحه ی هر فرد اضافه می شود که با زدن این دکمه رابطه ی ما با فرد مشخص می شود.پس از زدن این لینک "دنبال کردن" به " دنبال نکردن" تبدیل می شود.

وظیفه ی ماژول heartbeat در این شبکه ی اجتماعی ساخت stream ای از فعالیت های user ها است که توسط همکاری با ماژول User relationships میتوان stream از فعالیت های سایر افرادی که با user  خاصی ارتباط دارند نیز تهیه کرد. که این کار از طریق ماژول rules انجام می گردد.برای نمونه در صفحه ی admin/config/workflow/rules قوانین ای به طور پیش فرض وجود دارند که می توان از آنها استفاده کرد و یا انها را ویرایش نمود.هر قانون شامل یک event یک condition و یک action است.برای اضافه کردن یک stream جدید ابتدا بایستی از صفحه ی admin/structure/heartbeat/templates یک template به لیست موجود اضافه کرد.برای مثال اگر بخواهیم که استتوس ها را به stream اضافه کنیم بایستی  template با id مخصوصی و در description توضیح داد که این  template  برای چه کاری درست می شود.در قسمت content یک template ، مشخص می کنیم که این template چه چیزی را بایستی در stream نشان دهد که در این قسمت از token های مربوطه استفاده می کنیم.علاوه بر این دو مورد ،  template تنظیمات دیگری نیز دارد که دست نخورده باقی می گذاریم.

حال بایستی به صفحه rule ها مراجعه کنیم و یک قانون بسازیم.پس از ساخت template به قسمت actionهای یک rule  توضیحی که درباره template داده بودیم اضافه می شود.پس از تظیم کردن این قسمت ، با توجه به شرایطی که برای rule تعیین کرده ایم اطلاعات جدید به stream ما اضافه می گردد.برای مثال می توان اضافه کردن استتوس به یک stream را در اینجا مشاهده کرد.

 

در صفحه /admin/structure/heartbeat تنظیماتی که برای heartbeat داریم قرار دارد.در قسمت Heartbeat streams  به طور پیش فرض stream هایی برای نمایش وجود دارند که از آنها می توان به relationsactivity  اشاره کرد که stream فعالیت هایی  که مربوط به یک رابطه اند را شامل می شود. stream ها هرکدام تنظیماتی دارند که از آن می توان به Poll every x seconds for newer messages to prepend the stream  اشاره نمود که مشخص می کند که stream مورد ویرایش ما هر چند وقت یک بار آپدیت شود و اطلاعات جدید را نشان دهد.

دیدگاه‌ها

تصویر احمد گرانسر

احمد گرانسر

بسیار خوب... بعضی از ماژولها بسیار مفید به نظر میرسند.

تصویر احمد گرانسر

احمد گرانسر

ما در راه اندازی و مدیریت سایت دروپال نیاز به کمک خواهیم داشت و اینجا رو بهترین محل برای فراخوان دیدم. اگر کسی رو معرفی کنید که دوست داره در پروژه با ما همراه بشه و با دروپال آشنایی داره و علاقمند به community building و social engineering هست منتظر تماس هستیم:‌info@manARTgallery.com

تصویر سلام

سلام (تایید نشده)

جالب بوداااااااااااااااااااااا
با این دروپال چه کارا که نمی‌شه کرد!
اون آواتار شیطانی خونگرفتت تو حلق این جوملایی‌ها اگه دوروووووووووووغ بگم :)»

تصویر Yekta

Yekta (تایید نشده)

به جای User relationships بهتر نیست از Flag استفاده کرد؟

افزودن نظر جدید