تصویر الهه عربیان
گاهی شما احتیاج به صفحه ای دارید که در آن لیستی از taxonomy های خود رو ببینید و با کلیک بر روی هر کدام مطالب مربوط به آن taxonomy را مشاهده کنید.

گاهی ما مطالب زیادی داریم که هر کدام یک tag  و یا برچسب دارند که از طریق آن برچسب از هم قابل تفکیک هستن . در این مواقع ما گاهی مجبور هستیم که در صفحه ای از همین برچسب ها خروجی بگیریم و کاربر با رفتن به صفحه مورد نظر و با کلیک بر روی برچسب مورد نظر مطالب مربوط به این دسته بندی رو مشاهده کنید.

برای این کار شما باید از طریق views وارد عمل شوید به این طریق عمل کنید :

باید یه این نکته توجه داشته باشید که برای این توع از خروجی شما احتیاج به دو views دارید. زیرا شما به این نیاز دارید که اول taxonomy ها رو نشون بدید و هم اینکه تشخیص دهید که آیا این گزینه آخرین Child است.

فرض رو بر این قرار بدهید که اسامی تعدادی شاعر داریم که هر کدام از این شاعر ها دارای تعدادی کتاب هستن و هر کدام از این کتاب ها دارای شعر از انواع مختلف مثل رباعیات ، قصیده و ...

خب اول اسم شاعر در taxonomy قرار دارد بعنوان parent  و بعد نام کتاب بعنوان child در سطح اول بعد در سطح بعدی سبک اشعار و بعد از آنnode ها قرار میگیرد. در یکی از این  views ها باید taxonomy ها شناسایی شود و در Views دیگر باید tid مربوط به taxonomy آخر (آخرین فرزند) دریافت میشود و node های مربوط خروجی آخر خواهد بود.

من در این مثال views مربوط به taxonomy رو اسمش رو 'گنجینه اشعار' قرار داده ام و views دوم که node را خروجی میدهد ' content ' نام گذاری کرده ام.

ابتدا 'content' رو بعد از آن 'گنجینه اشعار' رو پیکربندی میکنیم :

  •  ابتدا نوع محتوایی را که قصد گرفتن خروجی از آنرا داریم رو انتخاب و وارد صفحه پیکربندی views میشویم.
  • در این مرحله در بخش Advanced نوع ارتباط مورد نظر رو باید پیکربندی کنید. در این قسمت در بخش Contextual filters باید taxonomy term  رو معرفی کنید.
    محتوا: Has taxonomy term ID 
  • در این مرحله باید views دوم رو ایجاد کنیم.
  • در صفحه اول که انتخاب میکنیم که از چه موردی خروجی نیاز داریم به جای محتوا نمایش رو از نوع واژه رده بندی قرار بدهید.
  • در صفحه بعدی شما وارد صفحه views میشوید و حالا باید پیکربندی لازم رو شروع کنیم.

برای این  کار به بخش  Advanced  مراجعه و No results behavior گزینه Global: View area رو انتخاب کنید . در قسمت تنظیمات باید انتخاب کنید که از کدوم views باید خروجی بگیرد. برای من در اینجا مثلا content  است.


 دقت کنید در views مربوط به taxonomy باید یک صفحه دیگر هم داشته باشیم که اگر در اولی مسیر taxonomy/term را قرار داده ام در page ای که در این views دوباره ایجاد میکنیم و در این صفحه باید child ها رو شناسایی کنیم.

برای کانفیگ این مورد به این طریق عمل میکنیم :

  • به بخش Advanced مراجعه میکنیم
  • در قسمت Contextual filters باید taxonomy والد را Add کنیم :

 بعد از پیکربندی میتوانید خروجی مورد نظر خود را مشاهده کنید.

به این نکته توجه داشته باشید که مسیر را بدرستی تعیین کنید.

برای مشاهده عملکرد این نوع خروجی میتوانید به pehrest.init.ir مراجعه کنید.

افزودن نظر جدید