تصویر منوچهر صدری خانلو

Tweak Settings اینترفیسی که برای اعمال برخی تنظیمات در CPANEL و WHM طراحی شده است. تنظیمات اعمال شده در Tweak Settings در فایل زیر ذخیره می شوند.

/var/cpanel/cpanel.config

اعمال محدودیت در سرورهای که تعداد زیادی دامنه بر روی آن قرار دارند از جهت رعایت محدودیت ها و حقوق هر دامنه اهمیت دارد. چند تنظیم مهم در Tweak Settings برای اعمال محدودیت در ارسال ایمیل ها از قرار زیر هستند:

  • Max hourly emails per domain

این تنظیمی برای حداکثر تعداد ایمیل هایی است که کاربر هر دامنه می تواند در طی یک ساعت ارسال کند.

  • Count mailman deliveries towards a domain's Max hourly emails

این تنظیم به شما این امکان را می دهد تا تعداد ایمیل های ارسالی به Mailman (نرم افزار میلینگ لیست که وظیفه ارسال ایمیل به گروهی از آدرس های ایمیل مقصد بر عهده دارد) در برابر حداکثر تعداد ایمیل های یک دامنه در ساعت بشمارید. این تنظیم به صورت پیش فرض Off است.

  • The percentage of email messages (above the account's hourly maximum) to queue and retry for delivery

بطور پیش فرض وقتی کاربر یک دامنه تعداد ایمیل های مجاز در یک ساعت خود را پر می کند، الباقی ایمیل ها در صف ارسال قرار می گیرند تا بعداً ارسال شوند. این تنظیم به شما این امکان را می دهد تا نقطه ای را که از آن پس ایمیل ها نادیده گرفته شوند در اختیار شما قرار دهد. در واقع اگر حداکثر میزان تنظیم شده برای یک دامنه 100 ایمیل و درصد مجاز برای در صف قرار گرفتن 125 باشد، بعد از پر شدن 125 درصد صف، الباقی ایمیل ها توسط exim نادیده گرفته خواهند شد.

  • Maximum percentage of failed or deferred messages a domain may send per hour

این تنظیم این امکان را به شما می دهد تا درصد ایمیل های ناموفق یا تعویق افتاده یک دامنه را در هر ساعت کنترل کند. این درصد نسبت به حداکثر میزان تعیین شده در تنظیم بالا در نظر گرفته می شود.

افزودن نظر جدید