تصویر محمدعلی اکبری

این تجربه کاری در خلال نصب و راه اندازی سیستم آموزش مجازی مودل برای یک شرکت معتبر بدست آمده است و قالب یک مقاله ارائه می‌شود. این شرکت از راهکارهای مبتنی بر ویندوز استفاده می‌کند در واقع استک نرم افزاری ویندوز، IIS و SQL Server مورد نظر است.

این شرکت از سیستم آموزش مجازی مودل (Moodle) به عنوان بستر آموزش مجازی خود استفاده می‌کند. بنابراین نصب PHP بر روی IIS، راه اندازی پایگاه داده MySQL و نصب مودل بر روی این بستر موضوع این مطلب است.

فعال کردن ماژول FastCGI روی IIS

برای نصب ماژول PHP در IIS باید ابتدا FastCGI را فعال کنیم. مراحل توضیح داده شده در مطلب Enabling FastCGI on IIS 7 را انجام داده و IIS را restart کنید.

نصب ماژول PHP Manager روی IIS و رجیستر کردن PHP

برای تعریف PHP به عنوان Handler فایل های php ابتدا باید PHP Manager را نصب کنیم. مراحل توضیح داده شده در مطلب Using PHP Manager for IIS to setup and configure PHP را انجام دهید و IIS را restart کنید.

توجه: نسخه 32 بینتی non-treath-safe را دانلود کنید.

توجه: برای نسخه 5.5 بالا در صورت برخورد با خطای 500 Internal server erro بسته vcredist_x86.exe را از Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2012 Update 4 دانلود کنید.

نصب MySQL Server

برای نصب MySQL مراحل توضیح داده شده در Install and Configure MySQL for PHP Applications on IIS 7 را انجام دهید.

دیدگاه‌ها

تصویر فهیمه

فهیمه (تایید نشده)

با سلام
من می خوام مودل نصب کنم اما به مشکل برخورد کردم
به صورت جداگانه php رو از سایتش دانلود کردم، iis رو هم از سایت خودش، مودل رو هم از سایت خودش دانلود کردم و mySql رو هم از یک مجموعه نرم افزار نصب کردم. اما نمی دونم این ها رو چطور به هم ربط بدم. توی نحوه ی نصب خود مودل نوشته که باید فولدر moodle رو در پوشه ی وب سرور قرار بدم اما این پوشه کجاست؟

افزودن نظر جدید