تصویر محمدعلی اکبری

دروپال 8 در راه است و به زودی نسخه پایدار آن منتشر خواهد شد. با توجه به تغییراتی که این پلتفرم توسعه نرم‌افزارهای تحت وب داشته است، باید خود را برای کار با آن و توسعه آن آمده کنیم.

روال کلی که در طی آموزش‌ها طی خواهیم کرد به شرح زیر است:

تصویر محمدعلی اکبری

برای پردازش هر درخواست در دروپال تابع menu_execute_active_handler فراخوانی می‌شود. در این تابع بر اساس الگوی مسیر درخواست (Request path) اطلاعات مسیر یابی جستجو می‌شود. این اطلاعات قبلا در hook_menuها ایجاد شده است.

ماژول Entity reference امکان ارجاع دادن از یک موجودیت به موجودیت دیگر را فرآهم می‌کند. این امکان قدرت زیادی به ماهیت موجودیت‌ها در دروپال اضافه می‌کند.

هفت راه برای اضافه کردن فایل های JS و CSS سفارشی به یک صفحه در دروپال (بخش دوم)
در بخش اول از " هفت راه برای اضافه کردن فایل های جاوا اسکریپت و CSS به دروپال "، با مزایا و معایب سه روش اول ( ()drupal_add_css() , drupal_add_js / الحاق کردن در فایل info. /استفاده از ['attached#'] ) آشنا شدیم . دراین بخش چهار روش دیگر را مورد بررسی قرار می دهیم.
اضافه کردن فایل های JS و CSS سفارشی به یک صفحه در دروپال

افزودن کد جاوا اسکریپت و CSS سفارشی به یک صفحه در دروپال آسان می باشد، اما انتخاب روش مناسب برای این کار می تواند کمی گمراه کننده باشد.
برای مدیریت فایل های CSS / JS در داخل پوسته(Theme) یا ماژول دروپال هفت روش وجود دارد، در این بخش نگاهی به مزایا  و معایب 3روش اول می اندازیم.

Subscribe to RSS - آموزش دروپال