تصویر مجید جعفری
مهاجرت از وردپرس به دروپال

وقتی قصد دارید وب سایت وردپرسی خود را به دروپال منتقل کنید ، نگران محتواهای بارگزاری شده ،کامنت ها،کاربران ، تصاویر ، دسته بندی ها ویا حتی مسیرهای آن مطالب نیز نباشید.چون در چند مرحله میتوان آن ها را به دروپال منتقل کرد.

برای این کا ابتدا بر روی سایت دروپالی خود ماژول های Migrate ، WordPress Migrate ، Migrate Extras ، Pathauto و Media را نصب نمایید.

همچنین بهتر است این کار را بر روی سرور لوکال انجام دهید (از سایت وردپرس خود نسخه پشتیبان تهیه و به لوکال انتقال دهید ).
بعد از انجام مقدمات وارد مراحل اصلی می شویم:

1- درقسمت مدیریت وردپرس به بخش Tolols رفته و محتوا(ها)یی که قصد انتقال داریم (براساس تاریخ و یا نام نویسنده ) را انتخاب میکنیم و یک خروجی XML تولید میکنیم.

خروجی از وردپرس

2-در سایت دروپال خود به آدرس admin/content/worpress می رویم.
(در اینجا می توان بدون انتخاب فایل و با وارد نمودن آدرس سایت مقصد و نام کاربری و رمز عبور مراحل انتقال را انجام داد.)

بر روی Import from a file کلیک کرده و مسیر فایل را انتخاب میکنیم

در منوی عمودی پایین صفحه مشخص میکنیم که محتوای ورودی در چه نوع از محتوای دروپالی ما قرار بگیرد.همچنین تنظیمات مربوط به انتقال کاربران ، کامنت ، دسته بندی و آدرس نیز در این بخش است.
(وارد نمودن تصاویر بعد از ورود محتوا و در ادامه گفته می شود)
بر روی Import Wordpress blog کلیک نمایید.

اگر کلیه مراحل را درست انجام داده باشید ، با ورود به بخش محتوا (در دروپال ) می توایند مقادیر وارد شده را تماشا نمایید.

برای وارد نمودن تصاویر ( بعد از انتقال محتوای اصلی باید انجام شود ) ، بر روی سایت وردپرس خود پلاگین Export Featured Images را باید نصب کنید.سپس در بخش مدیریت سایت وردپرس به Tools رفته و از تصاویر خود خروجی بگیرید.

وارد نمودن تصاویر مانند وارد کردن محتوا می باشد با این تفاوت که در مرحله 2 و بعد از انتخاب فایل ورودی ، ودر قسمت Field for attachent می بایست تعیین نمایید که تصاویر در کدام فیلد قرار بگیرند.

دیدگاه‌ها

تصویر faraed.com

faraed.com (تایید نشده)

سلام
برای من این پیغام را می دهد
این یک بروزرسانی امنیتی برای سایت شما می باشد. شما باید سریعا نسب به ارتقاء آن اقدام نمایید. برای اطلاعات بیشتر صفحه بروزرسانی های موجود را بررسی کرده و بروزرسانی های از دست رفته را نصب کنید.
Notice: Undefined index: files in WordPressMigrateWizard->sourceDataFormValidate() (line 172 of /home/******/public_html/sites/all/modules/wordpress_migrate/wordpress_migrate.migrate.inc).
Could not prepare directory wordpress:// - make sure your Drupal files directory exists and is writable

افزودن نظر جدید