تصویر الهه عربیان
در دوره کاری هر برنامه نویسی ممکن است احتیاج به انتقال اطلاعات از یک پایگاه داده به پایگاه داده دیگری پیدا کند . قصد دارم در این مطلب انتقال از .net به mysql و سپس به دروپال در چند مرحله توضیح بدهم.
انتقال اطلاعات از MSSQl به MYSQL

برای انتقال اطلاعات از sql server به mysql میتوان از نرم افزارهای مختلفی استفاده کرد که برای تمونه میتوانم از esf_dbcv_std نام ببرم .

بوسیله این نرم افزار شما اولین گام را برای migrate کردن اطلاعات از MSSQL به MYSQL برداشته اید. این نرم افزار تمامی اطلاعات شما را با نام همان جداول به phpmyadmin شما منتقل میکند.

 

اگر از نسخه free استفاده کنید در ابتدای تبدیل دیتا بیس ها پیامی به شما نشان داده میشود که در آن گفته شده اسن که بخاطر رایگان بودن نسخه شما اول هر رکورد از رکورد های شما یک حرف T قرار داده میشود.

شما بعد از اینکه تبدیل شدن تکمیل شد با استفاده از Query های موجود Tabel ها را Update کنید تا حرف T از رکوردهایتان حذف شود.

تا به این مرحله شما انتقال اطلاعاتتان از MSSQL را به MYSQL انجام  داده اید .

در این مرحله شما باید ورود اطلاعات به drupal را شروع کنید. برای شروع شما ابتدا باید ارتباط بین جداول را در MSSQl پیدا کنید تا بتوانید اطلاعات را بدرستی وارد کنید. برای مثال شما در MSSQl یک سری نقش ، یوزر ، برچسب و در انتها یک سری مطلب مثل خبر و ... دارید.

هر محتوا در دروپال توسط یک کاریر که دارای یک نقش است ایجاد میشود و همینطور اینکه ممکن است دارای تگ و یا vocab باشند . پس ابتدا باید user و  role رو ایجاد کنیم و بعد از این مرحله به ایجاد موارد دیگر برای اضافه کردن بقیه موارد برویم. در مطالب بعدی نحوه اضافه کردن هر کدام از این موارد را خواهم گفت.

افزودن نظر جدید